• DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY – 16. október (17.10)

• ZDRAVÁ STRAVA – úloha na celý život!
            Nezdravé jedlo, nepravidelná strava a málo pohybu, to sú hlavné dôvody
            nárastu civilizačných chorôb. Zdravie našich detí je ovplyvňované prostredím, v ktorom žijú. Z tohto dôvodu sme dnes pripomenuli deťom, pomocou rôznych aktivít v triedach, pár faktorov, ktoré by mali dodržiavať, aby sa cítili takpovediac vo forme... a dnes sme si to všetci naozaj užili. Neexistujú žiadne dobré alebo zlé potraviny, iba správna alebo nesprávna výživa.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Hovorme o jedle.

• Návšteva dotrieďovacieho dvora

• „ Aj takéto treba vidieť “
            V dňoch 13. a 14.októbra 2022 sa naši žiaci zúčastnili exkurzie do Dotrieďovaceho dvora v Topoľčanoch, aby nazreli a veru aj pocítili „vôňu iného sveta“ odpadkov, jeho triedenia a v neposlednom rade dôležitú prácu ľudí. V sprievode Mgr. B.Čaneckej, p. E.Hudecovej a aj konateľa Dotrieďovaceho dvora Ing. J.Marku sa žiaci dozvedeli o postupe triedenia odpadu a ďalšej fázy spracovania, recyklácie.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva dotrieďovacieho dvora.

• Exkurzia Viedeň

• V stredu 12.10.2022 sa naši prihlásení žiaci zo 7.A a 8.A ráno o 06:40 vydali aj so žiakmi 7.-9.
            ročníka zo ZŠ s MŠ Krušovce na poznávaciu exkurziu do Viedne.
            Cesta autobusom nám ubiehala veľmi rýchlo. Viedeň nás privítala výborným počasím. Ako prvé sme navštívili Múzeum voskových figurín MadameTussauds. Hneď vedľa tohto múzea sa nachádza viedenský zábavný park Prater. Tam sa naši žiaci  vybláznili na autodrome. Po tejto skvelej zábave sme sa rozhodli navštíviť Dóm sv. Štefana. Našou poslednou zastávkou vo Viedni bolo Prírodovedné múzeum. Toto múzeum sa nachádza na Námestí Márie Terézie priamo oproti jeho architektonickej dvojičke – Umeleckohistorickému múzeu.
            Nastal čas vrátiť sa domov. Atmosféra v autobuse bola skvelá. Žiaci z oboch škôl sa skamarátili a tomu sme veľmi radi. Exkurzia do Viedne sa vydarila a žiaci z oboch škôl sa obohatili nielen o vedomosti z nemeckého jazyka, ale dokázali si vytvoriť kamarátske vzťahy so žiakmi z inej školy.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia Viedeň.

• Hlasujte ZA ..... našu školu

• Hlasovať za školu sa dá do 12.10. do 24:00. Ako na to?

 Kliknite na  ODKAZ

 Kliknite na ;Chcem hlasovať za školu;
             Vyberte si školu, ktorej chcete odovzdať hlas. Môžete vybrať najviac jednu
            školu z každého kraja, alebo hlasovať len za jednu jedinú školu – svojho
            favorita.
             Vyplňte svoje kontaktné údaje v časti - Záver;a odošlite formulár.
             Po ukončení hlasovania vyžrebujeme zo všetkých hlasujúcich troch výhercov,
            ktorí získajú ročné predplatné jedného z časopisov Môj dom, Záhrada, alebo
            Pekné bývanie.
             Súťaž bude mať celkom štyroch výhercov: dvoch, ktorí budú mať v dobe
            ukončenia hlasovania v súťaži najviac hlasov (prvé a druhé miesto) a dvoch,
            ktorých určí porota zložená z členov redakcie a partnera súťaže (tretie a
            štvrté miesto). Šancu vyhrať tak majú aj školy, ktoré v hlasovaní získajú
            menej hlasov. Výsledky hlasovania zverejníme po ukončení hlasovania.
            Školy sú abecedne zoradené podľa krajov. Systém hlasovania je ošetrený proti
            viacnásobnému hlasovaniu, aby sa predišlo podvodom. Ak chce v jednej rodine na
            jednom zariadení hlasovať viac ľudí, dá sa to len tak, ak si stránku otvoria v inom
            prehliadači (google chrome, firefox, edge...), prípadne je nutné použiť iné zariadenie
            (mobil, tablet,...).
            Organizátor súťaže si vyhradzuje právo neudeliť výhru súťažiacemu, ktorý získal
            najviac hlasov v prípade, že má pochybnosti o získaní hlasov alebo akéhokoľvek
            jednania súťažiaceho, ktoré by bolo v rozpore so zásadami fair play či dobrými
            mravmi (napr. nakúpenie hlasov, získanie hlasov neobvyklým spôsobom, hlasovaním
            automatizovaným systémom, a pod.)

ĎAKUJEME